Апасиев: Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај, таман, колку на Мила Царовска шалчето

апасиев шалче
Прочитај за: < 1 минута

Министерката Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра се сретна со синдикалците пред два дена.

Во врска со ова се огласи и пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, кој кажа дека вкупните месечни примања на неговите родители се колку еден шал на министерката.

-Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај. Таман, колку на Мила Царовска ШАЛЧЕТО, напиша на својот Фб профил пратеникот Димитар Апасиев.

Инфо >> 4news.mk

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE