АПАСИЕВ НА ФЕЈСБУК ГИ НАРЕЧЕ ВМРОВЦИТЕ КУ*ТОНИ

апасиев-вмровци-фејсбук-куртони
Прочитај за: < 1 минута

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на својот фејсбук профил членовите на ВМРО-ДПМНЕ ги нарече куртони, откако во јавноста се појави информација дека двајцата пратеници на Левица денеска останале во Собранието и направиле кворум за гласање.

– КАКО РАЗМИШЉА ПРОСЕЧЕН ВМРОВСКИ КУРТОН:

„Кацарска ја бираат у 16:00. Апасиев си иде у 13:00, после кавгата со Џафери. Ама, он напраил кворум, а не СДС+ДУИ кои веќе имаа 61 пратеник у сала!?“

p.s. Во услови кога Заев е во нокдаун, ДПМНЕвските загари, по директива од Белата палата, пред вечерашниов општонароден протест, отвора непотребна медиумска војна против опозиционата Левица!? Оттука, можете да видите колку се кусогледи и кој за кого одработува 😉

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE