Околу 100 нови случаи на корона вирус во земјава

epa08383790 Nurse Silvia Rubio, wearing protective gloves, holds the hand of a COVID-19 patient at the Intensive Care Unit (ICU) of Morales Meseguer Hospital in Murcia, Spain, 25 April 2020, during the coronavirus disease (COVID-19) pandemic. According to health workers at the Morales Meseguer ICU, one of the hardest parts to deal with during the coronavirus crisis has been not being able to hold the hand of the dying persons as there was a high risk of contagion. EPA-EFE/MARCIAL GUILLEN
Прочитај за: < 1 минута

Околу 100 нови случаи со корона вирус се потврдени во изминатите 24 часа, но сè уште се работат и други земени брисеви, дознава „Фокус“ од свои извори.

Од нив, над 50 се во главниот град Скопје и во текот на денот се очекува официјален извештај од Министерството за здравство.

До вчерашниот ден вкупниот број на дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесуваше 2391.

SHARE