ЧУДО ВО ШТИП: Патлиџани растат покрај шахта на улица (ВИДЕО)

Прочитај за: < 1 минута

Наместо нов асфалт, на улицата „Панче Караѓозов“ во Штип никнале патлиџани, а сега се веќе готови за берба, јавува штипската ТВ М.

Општинскиот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ од Штип денеска одржа прес-конференција веднаш покрај патлиџаните, но како што рекоа оттаму, темата на разговорот не е тоа што веќе половина година улицата е раскопана, ниту, пак, како што посочија, се лутат за предолгото чекање нов асфалт.

Темата на прес-конференцијата, истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ, е тоа што улицата „Панче Караѓозов“ се претворила во бавча со домати.

Видеото погледнете го ТУКА

SHARE