Филипче го разреши директорот на струшката болница

Прочитај за: < 1 минута

Министерот рече дека вчера формирал нова комисија која треба да даде оценка за лекувањето на родилката од Дебар на која ѝ биле извадени три органи по породување со царски рез.
Ќе се разреши директорот на струшката болница и нов ќе се назначи во текот на денешниот или утрешниот ден, соопшти министерот Венко Филипче денеска на прес конференција.
Тој рече дека вчера формирал нова комисија која треба да даде оценка за лекувањето на родилката од Дебар на која ѝ биле извадени три органи по породување со царски рез.

Во новата комисија ќе учествуваат и директорите на Урологија, КАРИЛ и директорката на Државен здравствен инепекторат.

- Следи Македонски Весник за повеќе содржини -

SHARE