Трагична вест: Почина хрватскиот ракометар, останува неизвеноста што точно му се случило

Прочитај за: < 1 минута

Хрватскиот ракометар Денис Тот починал во клинички центар, јавува Телма телевизија.

Првичните информации беа дека ракометарот бил тешко претепан во клубот Привилиџ. Подоцна ова беше демантирано од некои медиуми.

Тот бил донесен во бессознание во клиничкиот центар, но наводно без видливи траги на насилство. Тој имал само 27 години.