Home Политика Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

154
0

Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова во пресрет на резултатите од првиот круг на претседателски избори.

Според последните податоци на ВМРО-ДПМНЕ, од 75 проценти обработени податоци од избирачките места, нивната кандидатка води со над 150 илјади гласови.