Рама си направи селфи со Ковачевски пред самитот на ЕУ: Се уште го чекате Годо?

Прочитај за: < 1 минута

Се уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, напиша на Твитер, албанскиот премиер Еди Рама, објавувајќи фотографија од него и од македонскиот премиер Димитар Ковачевски пред самитот на ЕУ- Западен Балкан.