Палевски до Русковска: Не викај амбасади, тие ги инсталираа, повикај го народот, доаѓаме

Прочитај за: < 1 минута

Љупчо Палевски Палчо и порача на обвинителката Вилма Русковска да не бара помош од амбасади, туку да го повика народот:

#Вилмич, падне ли Арафат, паѓа Аjро, па Бубевски, Медарски, Стивенсон и на крај во ТУРСКО МААЛО паѓа сељоберон ЗАЈООООО…Не викај АМБАСАДИ, они ги инсталираа, нека ти текне повикај народ, доаѓамееееее“, пишува Палевски на фејсбук.