Home Политика Николоски: Силјановска има 140.000 гласови предност, очекувам 61 пратеник за стабилна влада

Николоски: Силјановска има 140.000 гласови предност, очекувам 61 пратеник за стабилна влада

203
0

Гордана Силјановска-Давкова има 140.000 гласови разлика, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

-Очекувам на крајот кога ќе се соберат гласовите на сите други кандидати, плус неважечките ливчиња, да бидат помалку од гласовите на Силјановска – рече Николоски на Сител.