На ЕУ не и пречи да се слават терористите од “Диво Насеље” но и пречи прогласениот Ден на жалост во Србија

Прочитај за: < 1 минута

Европската Унија суштински се противи на глорификацијата на криминалците, терористите и жалоста за нив, изјави портпаролот на ЕУ, Петер Стано, по повод прогласувањето Ден на жалост во Србија по нападот во селото Бањска во општина Звечан.
Напаѓачите никогаш не треба да се поистоветуваат со жртвите, порача Стано во писмената реакција до Радио Слободна Европа.

Загинатите терористи кои вооружени упаднаа во Македонија и убија 8 полицајци во Диво Насеље, на Косово беа погребани со почести и присуство на официјални лица, владата на Рамуш Харадинај на семејствата им додели 290.000 евра а некои од нив добија и споменици.

А потоа бесрамниот Зоран Заев фамилијарно отиде на Косово и насмеан се сликаше со Харадинај

Check Also

ГОЛЕМ УСПЕХ НА ДОКТОР ЖАН МИТРЕВ: Успешно вградено вештачко срце, продолжен е животот на уште еден млад пациент

Прочитај за: < 1 минута На Дејан Христовски – млад пациент во 40-тите години му е продолжен животот откако од …