Наместо пациенти, кучиња шетаат во кичевската болница (ВИДЕО)

Прочитај за: < 1 минута

Денес на социјалните мрежи се појави видео во кое добро се гледа како куче си лежи во една од болничките соби, во кичевската болница.

– Еве пациентот се лекува внатре. Докторите не дојдоа да го спасат – вели лицето кое ја објави видео-снимката од болницата во Кичево.

SHARE