Може и не толку луд: Која е жената која Бајден си ја фати за рака наместо сопругата?

Прочитај за: < 1 минута

Новиот гаф на американскиот претседател Џо Бајден ги надмина сите претходни, а ги имаше мноогу во изминатиот период!

На социјалните мрежи веќе цела една недела масовно се споделува видео на кое се гледа како американскиот претседател, веројатно мислејќи дека неговата сопруга Џил е покрај него, фаќа и неколку секунди ја држи раката на друга жена.

А таа,  инаку гувернерка Гречен Витмер, зачудена од неговата реакција, не знае како да реагира.