Милошоски: Пазете, клаваат дрога во колите!

Прочитај за: < 1 минута

Пазете на автопазар, клаваат дрога во колите. Особено во серија Chraysler Voyager 2016, преку овластениот дилер во МВР, напиша на Фејсбук пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Неговата реакција доаѓа како резултат на вчерашниот скандал кога во Црна Гора беа фатени македонски полицајци со дрога во автомобилот, а од македонското МВР истакнаа дека дрогата била заборавена во возилото уште од 2016 година.

SHARE