МАКОИЛ повторно со нови и најниски цени на горивата во државава

макоил цени
Прочитај за: < 1 минута

Макоил со најниски цени

На „Макоил“ повторно точите гориво по најниски цени во државава!

Регулаторната комисија ја донесе одлуката за новите цени на горивата кои важат од вторник на полноќ.

И овој пат „Макоил“ дополнително ги спушти цените за уште 3 денари по литар.

Согласно одлуката, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалуваат за 3 денари на бензинските на „Макоил“ иѐ сега литар чини 56.50 денари.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ се исто така НАМАЛЕНИ од препорачаните и цената е 50 денари за литар само на бензинските на „Макоил“.

На бензинските на „Макоил“ плинот се продава по најповолна цена од 27 денари за литар.

SHARE