Левица со долги говори против Законот за државјанство!

Прочитај за: < 1 минута

Левица“ со маратонски говори и забелешки на Комисијата за одбрана ќе се обиде да ги блокира измените на Законот за државјанство.

-На тензичната расправа, дел од пратениците на Алијанса и Алтернатива за Албанците, се заканија дека ќе биде прекинато излагањето на пратеникот Апасиев. На заканите, пратеникот Апасиев возврати дека тој не чита поезија, за разлика од некои кои читаат и дека тој зборува на правни теми поврзани со државјанство. Во триесет години парламентарна демократија, ниту една влада не се осмелила да одземе збор на комисиска расправа, соопшти „Левица“.

SHARE