Латас, сдсм, избори, роми

Латас: Али Ахмети јавно призна дека тој и Зоран Заев сториле кривично дело

Прочитај за: < 1 минута

По интервјуто за јавноста на Али Ахмети, Драган Павловиќ Латас на својот фејсбук профил заклучи:

Кога убедуваш некого да ти донесе пратеници за гласање за твој партиски интерес, а му ветуваш награда – ослободување од судски процес или изречена пресуда, тоа е кривично дело – трговија со влијание. Али Ахмети јавно призна дека тој и Зоран Заев делото го сториле, без оглед дали оној на кој тоа му е понудено го прифатил тоа или не.

Дали обвинителството ќе отвори истрага по допрен глас?


Check Also

ГОЛЕМ УСПЕХ НА ДОКТОР ЖАН МИТРЕВ: Успешно вградено вештачко срце, продолжен е животот на уште еден млад пациент

Прочитај за: < 1 минута На Дејан Христовски – млад пациент во 40-тите години му е продолжен животот откако од …