И МЗТ Аеродром со бугарско знаме ги пречекаа битолските Чкембари – причината е добро позната

Прочитај за: < 1 минута

По теркот на Комити на ракометното дерби и Фемили Аеродром ги пецнаа битолчани за бугарофилство. Причината за тоа е што на отворањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола имало и членови на навивачката група Чкембари, а групата не се ни обиде да го спречи овој настан.

Инаку во салата Јане Сандански, каде МЗТ славеше против Пелистер со 95:76, летаа столчиња откако дојде до инцидент меѓу двете навивачки групи.