ВИДЕО: Навивачот кој истрча на натпреварот Реал – Сити бил Албанец од Македонија

Прочитај за: < 1 минута

Излегуваат детали за инцидентот на синоќешниот навивач на мечот од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити. Тој се открадна од обезбедувањето и излезе на теренот веејќи го знаме на Република Албанија.

 

Според „Инфоспорт“, станува збор за навивач со потекло од Македонија и Скопје кој живее во Германија. Тој очигледно е навивач на Реал и се обиде да го прегрне Бензема пред да биде одвлечен.