Апасиев најавува „сериозен антивладин Отпор“

пари левица
Прочитај за: < 1 минута

Лидерот на Левица Димитар Апасиев најави сериозен антивладин Отпор ако Ковачевски во Брисел го прифати францускиот предлог.

 

Таче викендов ќе го прифати “францускиот предлог” за БУГАРИЗАЦИЈА на Македонија (кој е претходно договаран од Бујар). Мислам дека доаѓа денот и часот за сериозен антивладин Отпор. Само ме јаде јанѕа дали е пак и ДПМНЕ декор у причава? Се надевам искрено дека не е и дека опозицијата, заедно со народот, ќе спречиме нов Преспански. Од нас зависи!, порача Апасиев преку фејсбук.