Ако никој не му верува, тогаш кој го гласаше?!

Прочитај за: < 1 минута

Според анкетата на СДСМ која ја направи Брима, рејтингот на претседателот Стево Пендаровски е многу низок и изнесува 4.6 отсто.

Според истражувањето тој се наоѓа дури на петтата позиција сопоред доверба во јавноста.

Пред него, по прашањето на довербата, се Зоран Заев, Христијан Мицкоски, Али Ахмети и Зијадин Села.

SHARE